+421 902 974 213

Aplikácie

Varisco

PRIEMYSELNÉ APLIKÁCIE

FARMACEUTICKÉ: pasty, plazma, polevy, glukóza atď.

KOZMETIKA: kozmetické krémy, zubné pasty, šampóny, čistiace prostriedky, mlieka

CHEMICKÉ: farby, emaily, čistiace prostriedky, polyméry, živice, dodecylbenzén, kyseliny atď.

NÁPOJE: víno, alkohol, pivo nealkoholické nápoje, sirup, čaj, ovocná šťava, hroznová šťava, minerálne vody

POTRAVINY: ovocné a paradajkové koncentráty, ovocné a zeleninové šaláty, konzervovaná zelenina, omáčky, majonézy, homogenizované mäso, škrob, zeleninové pyré atď.

CUKROVINKY: čokoláda, smotana, piškóty, výrobky s droždím, plnkami, tukmi, margarínom, džemom, marmeládou

MLIEKO: mlieko a výrobky z neho, mäkký syr, jogurt, ovocie na jogurt

NIEKTORÉ ČERRPANÉ PRODUKTY

ocot, destilovaná voda, peroxid vodíka, alkohol,adhezíva, pivo, polievka, maslo, tvaroh, mleté mäso, čokoláda, lepidlo, krém, zubná pasta, detergentné emulzie, výbušné esesencie, mliečne enzýmy, jahody, zmrzlina, smotana, želatína, poleva, glyceríngukóza, živočíšne tuky, kečup, mlieko, kondenzované mlieko, latex, kvasinkový liquor, majonéza, margarinne, jam, marcipan, melasa, huby, med, kokosový olej, olivový olej, detská výživa, piškótový krém, parafínový vosk, pasta na čistenie rúk, pasta, polyméry, ovocná dreň, paradajkový pretlak, paradajkový koncentrát, parfemácia, zemiaková kaša, ovocné pyré, tvarohový syr, soľanka, omáčky, krv, mydlo, sirupy, šampon, kaustická sóda, galvanický roztok, cukrový roztok, rozpúšťadlá, ovocná šťava, čaj, povrchovo aktívne látky na umývacie prostriedky, masť, vajíčka a podobne.

Čerpadlá môžu byť na požiadanie dodané s hygienickým obtokovým alebo tlakovým poistným ventilom. Toto zariadenie chráni čerpadlo pred tlakovými špičkami alebo obmedzeniami na výtlaku a zaisťuje nadmernú odchýlku kvapaliny počas CIP a SIP. Poistný ventil je možné manuálne zvoliť ako regulátor prietoku, aby prepustil produkt a umožnil tak nepretržitú prevádzku čerpadla. Tento ventil môže byť začlenený do koncového krytu, ktorý nahrádza štandardný kryt a poskytuje slučku tlakového poistného ventilu z výtlaku do oblasti nasávania; alternatívne môže byť začlenený do výtlačného potrubia, čím sa uvoľní nadmerný tlak obtokom produktu cez slučku späť na stranu nasávania. Integrovaný poistný ventil je vhodný pre procesnú linku CIP a funguje v oboch smeroch toku: je k dispozícii na modeloch B105 až B440. Na všetky modely je možné namontovať externý tlakový poistný ventil na recykláciu celého čerpaného produktu, tento ventil je vhodný najmä pre časté prevádzky a pre prchavé produkty, produkty citlivé na teplo alebo strih. Pre oba ventily je k dispozícii manuálne, pneumatické alebo automatické ovládanie.

Preložiť